Home / آرایش / نکات کلیدی آرایش صورت

نکات کلیدی آرایش صورت

آراستن صورت يكي از ظريف‌ترين كارهاست . آرايشي زيباست كه به چشم نيايد يا اگر به چشم مي‌آيد بايد آنقدر با اجزا، رنگ و صورت هماهنگ باشد كه باهم يك تركيب زيبا بسازند.کافیست تصویرهای ذهنی قبلی خود را دور بریزید و با اشتباهات خود آشنا شوید اشتباهاتی که نه تنها شما رو زیباتر نمیکرد بلکه باعث می شد قیافه تان خیلی بد به نظر بیاید پس اگر قصد دارید آرايشگر حرفه‌اي صورت خودتان باشيد،نکات کلیدی زیر را رعایت نمایید.

سفيدك نزنيد

اولین و مهم ترین مرحله در آرایش انتخاب کرم پودر پایه است.مناسب ترین و بهترین انتخاب کرم پودری است که یک درجه از پوست تیره تر باشد كرم ‌پودر روشن رنگ صورت را مي‌پراند و كرم‌پودر خيلي تيره رنگ صورت را خفه مي‌كند و بزرگ‌ترين اشتباه اين است كه هر كس با هر رنگ صورت از كرم پودر سفيد استفاده كند. با اين كرم پودر رنگ صورت بيش از حد سفيد و روشن مي‌شود و تضاد عجيبي با رنگ گردن، موها و دست‌ها پيدا مي‌كند.
pic2

 جوش ها را پنهان کنید

برای پوشاندن جوش ها کافیست اندازه خود جوش كرم‌ برداريد و به مدت پنج دقيقه بگذاريد بماند. بعد آن را با دست محو كنيد متخصصان آرايش معتقدند با كمي كرم پودر تيره مي‌توانيد جوش را پنهان كنيد
و بعد روي آن را با كرم پودر موردنظر بپوشانيد.استفاده از کرم پودر و پنکیک روشن جهت پوشاندن جوش سبب میشه که جوش بیشتر به چشم بیاید .

pic3

روي مژه‌ها خانه نسازيد

خانه‌سازي اصطلاحي است كه آرايشگرها به ريمل‌هاي لخته شده و گلوله گلوله شده روي مژه‌ها می‌گویند. ريمل مهم‌ترين وسيله آرايش چشم است. مژه را مي‌توانيد با ريمل يكدست، سياه و زيباتر كنيد. . هيچ وقت روي ريمل، ريمل نزنيد. اگر مي‌خواهيد آرايش‌تان را تجديد كنيد اول چشم‌ها را تميز كنيد و بعد دوباره روي آن ريمل بزنيد. ريمل گلوله گلوله شده روي چشم به هيچ وجه زيبايي ندارد

pic4

خط‌كشي نكنيد

خط چشم مثل ريمل باعث زيبايي چشم مي‌شود. بسته به نوع چشم‌تان بايد نوع خط چشم را انتخاب كنيد. در آرايش چشم بعد از اينكه سايه زديد و قبل از ريمل زدن بايد خط چشم بكشيد. اگر چشم‌هاي‌تان درشت است، از خط چشم پهن و اگر چشم‌هاي‌تان ريز است، از خط چشم نازك استفاده كنيد. خط چشم بيشتر براي پلك بالاست.
pic5

این مدل سایه را فراموش کنید

اصلا مي‌دانيد سايه‌هاي طبقه‌اي و پله پله چند سال است كه از مد افتاده؟پس اگر مي‌خواهيد آرايش‌تان به روز و زيبا به نظر برسد، ديگر دور اين مدل سايه را خط بكشيد. آرايشگرهاي معرو ف دنيا معتقدند بهترين نوع سايه تركيبي از چند رنگ بدون تشخيص رنگ‌ها از همديگر است. شايد در نگاه اول سخت به نظر برسد اما اصلا اين طور نيست. فقط كافي است چند رنگ مناسب صورت و لباس‌تان انتخاب كنيد و رنگ‌ها را به كمك برس محو كنيد؛ طوري كه هيچ خطي از رنگ‌ها مشخص نباشد و بين بقيه رنگ‌ها جدايي نيندازد. قبل از اينكه سايه بزنيد هم روي پلك را با پنكيك بپوشانيد تا پلك‌ها يكدست باشد و سايه‌ها به اصطلاح روي پلك راه نيفتد.

pic6

ترك‌هاي لب را مخفی کنید

اگر لب‌هاي‌تان خشك و پوسته پوسته است، حتما با لوسيون يا پماد ويتامين A خشكه‌ها را برطرف كنيد و بعد روي آن رژ بزنيد. بگذاريد پماد 51دقيقه روي لب بماند تا پوست‌ها كاملا نرم شود. اگر روي لب خشك و پوسته پوسته رژ بزنيد، انگار روي زمين ترك خورده كوير سيمان كشيده‌ايد.

pic7

درست رژگونه بزنید

در انتخاب رنگ رژگونه دقت كنيد. اگر رنگ صورت شما تيره است، از رنگ‌هاي قهوه‌اي و تيره دوري كنيد و سراغ رنگ‌هاي آجري و تن هلويي برويد. اگر هم پوست سفيدي داريد، تركيب رنگ‌هاي صورتي و هلويي بهترين انتخاب است. رژگونه را نبايد خيلي پر رنگ و نمايان بزنيد
pic8

رژتيره نزنيد

در انتخاب رنگ رژ خيلي دقت كنيد.. رنگ رژ لب بايد با رنگ پوست‌تان تضاد ايجاد كند. اگر رنگ پوست‌تان سفيد است بايد از رنگ‌هايي كه تن صورتي پر رنگ و قرمزي دارند، استفاده كنيد. اگر رنگ صورت‌تان تيره است بايد از رژهاي هلويي و نارنجي روشن استفاده كنيد. جهت ماندگار شدن بیشتر رژ لب ابتدا لب‌تان را با يك مرطوب‌‌كننده لب ماساژ دهيد و بعد روي آن پنكيك بزنيد. رژ را روي پنكيك بزنيد.
pic9

 

 

 

 

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *