Home / سبک زندگی / مشکلات دکوراسیونی خانه های ایرانی + راه حل

مشکلات دکوراسیونی خانه های ایرانی + راه حل

اشتباهات دکوراسیونی خانه های ایرانی

ممکن است در دکوراسیون و چیدمان وسایل خانه اشتباهاتی را مرتکب شویم که از آنها بی اطلاعیم و این اشتباهات به ظاهر خانه لطمه می زند.قصد داریم در این مقاله رایج ترین اشتباهات را به شما معرفی نماییم.

 

مبلمان

یکی از بزرگ ترین اشتباه های دکوراسیون خانه ما ایرانی ها همین استفاده از کوسن های زیاد با طرح های ناهم خوان است. قرار نیست هر کوسن زیبایی با طرح متفاوتی به خانه ما راه پیدا کند بلکه باید بدانیم که در بین مدل کوسن، چی برای خانه ما بهتره؟

راه حل

دو کوسن در هر طرف کاناپه. البته بسته به عمق کاناپه می توانید یک کوسن بزرگ و باریک تر برای وسط استفاده کنید اما دیگر واقعا تعداد کوسن های روی مبل بیش تر نباشد. ضمنا هماهنگی رنگ و طرح را که یادتان نرفته! حتی بافت پارچه کوسن ها را هم باید با هم یکی در نظر بگیرید.

 فرش

داشتن یک فرش کوچک و نامتناسب با لوازم خانه می تواند از زیبایی خانه شما بکاهد.نکته مهم این است که بدانید جای فرش در خانه کجاست .

راه حل

قانونی که این روزها بیشتر طراحان مد به آن پایبند هستند این است که ابتدا به بزرگترین وسیله ای که توی اتاق نشیمن دارید توجه کنید مثلا مبل سه نفره طبق این قانون فرشتان باید طوری باشد که از هر طرف مبل به اندازه 30 سانتی متر بیرون بزند. اگر فرش بزرگ دوست ندارید ایرادی ندارد. جوری فرش را انتخاب کنید که همه پایه های مبل ها بیرون باشند و فرش کلا وسط افتاده باشد برای اتاق خواب هم اگر قرار است زیر تخت فرش باشد باید از هر طرف 30 سانتی متر یا بیشتر فرش معلوم باشد. اگر هم فرش کوچک دوست دارید باید درازای آن با عرض تخت حتما یکی باشد. وگرنه نداشتن فرش خیلی بهتر است!

استفاده از فرش های اصیل ایرانی ایده مناسبی برای زیباتر جلوه دادن دکوراسیون منزلتان است.

 

روشنایی

نور طبیعی مهم ترین عنصر زیبایی خانه است.اما ما ایرانی ها عادت داریم که تمام پنجره های خانه را با پرده های ضخیم و چند لایه می پوشانیم

 

راه حل

اگر می خواهید خانه ای به روز داشته باشید از پرده های سبک استفاده نمایید پارچه حریر بهترین گزینه است. البته پیشنهاد امروز طراحان مد استفاده نکردن از پرده است. چه ایرادی دارد پنجره آشپزخانه ای که به خانه همسایه مشرف نیست پرده نداشته باشد؟ یک قانون مهم دیگر! از گذاشتن وسایل بزرگ جلوی پنجره ها خودداری کنید! البته می توانید قبل از هر تصمیمی با پرده های متفاوت در دکوراسیون آشنا شوید.

 

 دیوارها

یکی از ایرادهای بزرگ در دکوراسیون پر کردن همه دیوارها با وسایل تزیینی است. چه ایرادی دارد که اصلا یکی از دیوارهای خانه سفید و دست نخورده باقی بماند؟بنابراین هر دیوار خالی خانه را با یک قاب یا تابلوی خاص پر نکنید.

راه حل

یک دیوار بزرگ را که دید خوبی هم دارد انتخاب کنید وقاب عکس ها و تابلوهای دوست داشتنی تان را آن جا نصب کنید. بزرگ و کوچک فرقی ندارد. فقط مطمئن باشید که در نصب آن ها رعایت توازن را کرده اید. چون در غیر این صورت دیوار بزرگتان خودش به هم ریختگی می آورد. کافی است از مطالب مربوط به دیزاین دیوارو تابلوهای خلاقانه استفاده کنید

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *