Home / مد / رنگ مد سال ۲۰۱۸ | رنگ سال ۹۷

رنگ مد سال ۲۰۱۸ | رنگ سال ۹۷

رنگ سال برای افراد خوشتی و اهل مد بسیار حائز اهمیت می باشد.سایت پنتون رنگ سال 2018 را بنفش اعلام کرد.

نحوه انتخاب رنگ سال 

جالب است بدانید که انتخاب رنگ سال هم برای خودش تشکیلات و ضوابطی دارد.در سال 1963 لارنس هربرت  فارغ‌التحصیل رشته شیمی یک سیستم برای استاندارد کردن رنگ‌ها، بنا نهاد.لارنس هربرت به هر رنگ شماره ای را اختصاص میداد بنابراین باعث نمیشد رنگی با رنگ دیگر اشتباه گرفته شود .آقای لارنس شرکتی به نام پنتون به معنای همه رنگ ها را تاسیس نمود.بدین ترتیب مردم و صنایع مد به صورت واضح تری می توانستند درباره رنگ ها باهم تبادل نظر داشته باشند.

به زودی این شرکت با تبلیغ در هفته‌های مد نیویورک برای خود، شهرتی کسب کرد. سپس پای هدایا و اشیای با برند و مارک پنتون به میان آمد و پس از آن فروشگاه‌ها و بوتیک‌هایی با این برند، پا گرفتند

استانداردهای رنگ پنتون، یکی از سیستم‌های استانداردی که توسط مرجع بین‌المللی رنگ یا International Colour Authority (ICA) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پنتون هرساله پس از نظر خواهی از طراحان دکور و مد  و تولیدکنندگان صنعتی و خرده فروشان رنگ سال را انتخاب می نماید و سپس در همایشی رنگ سال را معرفی می نماید  و این رنگ، خیلی زود توسط طراحان و صاحبان صنایع پوشاک و مد، مورد توجه قرار می‌گیرد و وارد محصولاتشان می‌شود

گاهی، فراگیر شدن استفاده از یک رنگ سال زمان‌بر می‌شود و مدت بیشتری طول می‌کشد تا رنگ در اذهان و سلایق مردم جا بیفتد.


رنگ سال ۹۷

اکثرا زنان مسن و دختران کم سن و سال طرفدار رنگ بنفش هستند رنگ بنفش از دید خارجی ها رنگ سلطنتی و با کلاس حساب می شود  در قدیم تنها افراد معروف و ثروتمند و پادشاهان می توانستند در خانه های خود از رنگ بنفش استفاده نمایند.رنگ بنفش یک رنگ آرام بخش و شادی آور است. همچنین رنگ بنفش می تواند محیطی که شما در آن هستید  را جذاب و هنری کند.

رنگ بنفش که به عنوان رنگ سال ۲۰۱۸ اعلام شده از رنگ های خوش ترکیب است که اکثرا با رنگ های سرد و گرم ست می شود البته می توان به پرطرفدارترین رنگ هایی که شما میتوانید رنگ بنفش را با آن ست کنید اشاره کرد رنگ نارنجی و سبز و صورتی می باشد.

 

 

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *