Home / سلامتی / دستورالعمل های طبیعی برای رفع سیاهی دور چشم

دستورالعمل های طبیعی برای رفع سیاهی دور چشم

دلایل اصلی ایجاد سیاهی دور چشم را میتوان عوامل ارثی ، بالا رفتن سن، خشکی پوست، گریه‌های طولانی‌مدت، ساعات طولانی کار مقابل کامپیوتر، استرس‌های روانی و فیزیکی، کم‌خوابی و رژیم غذایی نامناسب دانست.سیاهی دور چشم هم زنان و هم مردان را در گروه های سنی مختلف درگیر می نماید.

سیاهی دور چشم که به صوت حلفه هایی تیره دور چشم را فرا میگیرند مشکل مهم و جدی نیستند فقط باعث می شوند که افراد خسته ، بی حوصله بیمار و پیرتر به نظر برسند.با به کار گیری برخی از  از درمان های خانگی  از شر سیاهی چشم خلاص شوید در ادامه ۱۰ راهکار را برای از بین بردن سریعِ این حلقه‌ها بیان می‌کنیم.

1-خیار

Woman with a slice of cucumber in her eye - isolated over a white background

خیار خاصیت روشن‌کنندگی دارد و به رفع سیاهی دور چشم کمک می نماید همچنین خیار نرم کننده است و به پوست طراوت و تازگی میبخشد.

خیار را به صورت حلقه‌های کلفت ببرید و آن را به مدت نیم ساعت در یخچال بگذارید، بعد آن را برای حداقل ۱۰ دقیقه روی چشم‌ها بگذارید، سپس صورت‌تان را با آب سرد بشویید و این کار را حداقل به مدت یک هفته و دو بار در روز، انجام دهید.

2. سیب‌زمینی خام

sibzaminijpg

سیب زمینی به دلیل داشتن خاصیت سفید کنندگی به از بین بردن حلقه های سیاه دور چشم ها کمک می نماید.

سیب زمینی را رنده کنید و آب آنرا بگیرید تکه ای پنبه را به آب سیب زمینی آغشته نمایید و آنرا درست بر روی حلقه های دور چشم بگذارید طوری که تمامی قسمت های تیره را پوشش دهد و اجازه دهید به مدت 10 الی 15 دقیقه بر روی چشمانتان قرار گیرد و سپس صورت‌تان را با آب سرد بشویید و این کار را روزی یک یا دو بار در طول چند هفته، انجام دهید.

به جای گرفتن آب سیب زمینی می توانید خود سیب زمینی را مستقیما روی حلقه های دور چشم خود بگذارید.

3-گوجه‌فرنگی

tomato

گوجه‌فرنگی خاصیت سفیدکنندگی دارد و تا حد زیادی به حذف حلقه‌های دور چشم کمک می‌کند.
یک قاشق چای‌خوری آب گوجه‌فرنگی را با نصف قاشق چای‌خوری آب‌ لیمو ترکیب کنید و به آرامی آن را روی حلقه‌های سیاه دور چشم‌تان بمالید و بعد از ۱۰ دقیقه آن را با آب سرد بشویید. این دستور را روزی دو بار و به مدت چند هفته تکرار کنید. استفاده از آب گوجه‌فرنگی به تنهایی نیز مفید است.

4-عصاره‌ی لیموترش

lemon

ویتامین ‌‌C موجود در آب‌ لیمو به دلیل خاصیت روشن‌کنندگی به برطرف کردن تیرگی دور چشم کمک می‌کند.
یک پد پنبه‌ای را به آب‌ لیمو آغشته کنید و آن را دور چشم‌تان بمالید و بعد از ۱۰ دقیقه با آب سرد بشویید. این کار را روزی یک بار و برای چند هفته انجام دهید.

توجه: اگر آب‌ لیمو باعث احساس سوزش روی پوست‌تان می‌شود از مصرف آن خودداری کنید.

5-روغن بادام

almond-oil

ترکیب طبیعی روغن بادام گزینه ای فوق العاده برای پوست ظریف و حساس اطراف چشم است.اطراف چشم خود را با روغن بادام چرب نمایید و بگذارید در طول شب روی پوست‌تان بماند.سپس صبح روز بعد آنرا با آب سرد بشویید این روش را تا حذف کامل حلقه ها ادامه دهید

6-روغن نارگیل

Coconut oil and fresh coconut on white background

روغن نارگیل خاصیت مرطوب کنندگی دارد ماساژ دادن دور چشم با روغن نارگیل روشی طبیعی و موثر برای درمان سیاهی دور چشم است و همچنین از ایجاد چین و چروک وخطوط زیر چشم جلوگیری می نماید.

روغن نارگیل خالص را زیر چشم‌تان بمالید و آن را ماساژ دهید.
بگذارید چند ساعت بماند بعد آن را پاک کنید.
این کار را روزی ٢ الی ٣ بار، به مدت چند هفته تکرار کنید تا به نتیجه‌ی مطلوب برسید.

7-گلاب

golab

ترکیبات گل رز پوست را جوان می نماید و چشم های خسته را تسکین می دهد.

پد چشم پنبه ای را به گلاب آغشته نمایید و روی چشم قرار دهید و اجازه دهید 15 دقیقه روی چشم بماند و این کار را روزی دو بار به مدت چند هفته انجام دهید.

 

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *